ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Erkek Cüzdan

Erkekler için çanta taşımak çok tercih edilmediği gibi neredeyse her erkekte cüzdan bulunmaktadır. Erkekler kartları, paraları veya bazı küçük eşyaları saklamak ve yanlarında taşımak için cüzdan kullanmaktadırlar.

Cüzdanlar kullanıcının kişiliğini yansıtan, kullanışlı ve şık olan modelleri ile oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir.

Erkek Cüzdan Modelleri

Erkek cüzdan modellerini tasarımlarına göre şu şekilde sıralamak mümkün.

  • Mekanizmalı Cüzdan

Günlük hayata erkeklerin en çok ihtiyaç duyduğu eşyalardan biri olan kartları yanlarında taşımalarına olanak sağlayan bu model cüzdanlar kart ve benzeri eşyaların kolaylıkla çıkarılabilmesi için özel mekanizmalara sahip olmaktadırlar.  Bu mekanizmalar pratiklik ve rahat bir kullanım sunar. Bu cüzdan modellerinde yalnızca kartlar taşınabilmektedir.

  • Bozu Para Bölmeli Cüzdan

Kağıt paraların saklanması için sıradan ve klasik olan cüzdan modelleri iş görmektedir fakat bu cüzdanlarda bozuk para sakla olanağı yoktur. Bozuk paraları cebinde taşımaktan hoşlanmayan erkek kullanıcılar bu yüzden bozuk para bölmeleri olan cüzdan modellerini tercih etmektedirler. Bu modellerin kart, bozuk para ve kağıt para taşımak için ayrı bölmeleri mevcuttur.

  • Mıknatıslı Cüzdan ve Fermuarlı Cüzdanlar

Daha güvenli bir saklamağı olanağı sağlayan fermuarlı veya mıknatıslı cüzdanlar oldukça tercih edilmektedir. Fermuarlı olan modellerin büyük ve küçük olan tasarımlarını bulmak mümkün. Mıknatıslı olan modeller ise kolaylıkla cüzdan ağızının kapanmasına ve bu durumun garantilenmesi gibi avantajlar sunar.

Boyutlarına göre arklı bölmeleri olan bu modellerin mıknatıslı olanlar kart, para bölmeleri vardır. Fermuarlı olan modellerin büyük tasarımları cep yerine daha çok boyuna veya omza atma olanağı olan tasarımları vardır. Fermuarlı olan modeller genellikle kart, para ve bazı modellerinde de telefon bölmesi mevcuttur.

Fermuarlı büyük cüzdan modelleri erkekler için olan modelleri kadınlar için olan modellerinden daha az seçeneği vardır.

  • Telefon Bölmeli Cüzdan

Telefon taşıma günümüzde oldukça normal ve gerekli bir durumdur. Çanta ve cüzdan birleşimi olan bu cüzdan çeşitleri daha kullanışlı ve pratik bir kullanım sunar. Çok sayıda bölmeleri olan bu cüzdanlar temel olarak kart, kağıt ve bozuk para bölmeleri ve telefon bölmelerine sahiptir.

  • Vintage Cüzdan

Vintage yani eski moda ürünlerinin yeniden kullanımı oldukça etkisini sürdüren bir akım olarak karşımıza çıkmaktadır. Her alanda olduğu gibi cüzdan seçiminde de oldukça etkilidir. Eski model ve tarzlara sahip nostaljik cüzdan modelleri oldukça sık tercih edilmeye başlanmıştır. Bu modeller günümüze uyarlanarak kartlık, kağıt ve bozuk para bölmelerine sahip olabilmektedir.

Erkek cüzdanlarını kullanılan yapım malzemesine göre şu şekilde ayırmak mümkün:

  • Deri Cüzdan

Deri kullanılarak yapılan cüzdanlar her dönem oldukça sık tercih edilmiştir. Pahalı ve kullanımı dikkat istese de erkelerin çoğu deri cüzdan yana tercih haklarını kullanmaktadırlar.

  • Suni Deri Cüzdan

Deriden vazgeçmeyen fakat daha ucuz veya kolay kullanımlı cüzdan tercih eden erkek kullanıcılar için doğru tercih olan suni derili cüzdanlar tercih listelerinde kendine yer bulmaktadır.

  • Keten Kumaşlı Cüzdanlar

Keten daha hafif ve kullanışlı olan yapısı nedeniyle cüzdan yapımında tercih edilen bir kumaş türüdür. Deri ürünlerine göre daha kullanışlı ve ucuz olmaktadır.

Erkek Cüzdan Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek cüzdan seçiminde ilk dikkat edilmesi gereken nokta kullanım amacına hizmet etmesidir. Örneğin kişi eğer cebinde taşımak istiyorsa cep telefon bölmeleri olan modelleri seçmemeli  veya bozuk paraları cebinde taşımakta sorun görmüyorsa bozuk para ölmeli olan modellerden olması şart değil.

Deri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken nokta seçilen ürünün deri türü ve tasarımıdır. Bu kişiye hitap etmiyorsa bu durumda seçilmemeli. Deri uzun ömürlüdür bu yüzden de tercih etmekte de fayda vardır.

Renk konusunda da dikkat edilmelidir. Kişi diğer özelliklerde olduğu gibi renk konusunda da kişiliğini yansıtan ve sevdiği bir rengi seçmelidir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR