₺600,00 KDV Dahil
₺780,00 KDV Dahil
₺530,00 KDV Dahil
₺720,00 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
₺715,00 KDV Dahil
₺750,00 KDV Dahil
₺975,00 KDV Dahil
₺690,00 KDV Dahil
₺900,00 KDV Dahil
₺650,00 KDV Dahil
₺845,00 KDV Dahil
₺530,00 KDV Dahil
₺670,00 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
₺715,00 KDV Dahil
₺530,00 KDV Dahil
₺750,00 KDV Dahil
₺520,00 KDV Dahil
₺740,00 KDV Dahil
₺500,00 KDV Dahil
₺710,00 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
₺715,00 KDV Dahil
₺570,00 KDV Dahil
₺750,00 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
₺715,00 KDV Dahil
₺450,00 KDV Dahil
₺455,00 KDV Dahil
₺320,00 KDV Dahil
₺416,00 KDV Dahil
₺500,00 KDV Dahil
₺650,00 KDV Dahil

Kadın Babet Ayakkabılar

Daha rahat ve şık olmaları ile tercih edilmeye başlanan topuksuz ayakkabı modelli olan babetler oldukça fazla tasarım çeşitliliği vardır. Bu ayakkabı çeşidi neredeyse her elbise ile kolay kombilenmesi ile de oldukça sevişmekte. Etek, pantolon, şort ve elbiseler gibi birçok giysi ile oldukça kolay kombinlenmektedir.

Pek çok modelde, renkte ve kumaştan yapılmış babet ayakkabıları kolaylıkla Deri Kabusu web sitesinden veya mağazalarından bulmak mümkün.

Babet Ayakkabı Özellikleri Nelerdir?

Babet ayakkabıların temel özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Babet ayakkabıların en temel özelliği elbette ki babetlerin ön kısmı ile arka kısmının aynı düzlem üzerinden yer alması. Yani genel ayakkabılarda olan topuk yükseklikleri bu ayakkabılarda yoktur.
 • Klasik modellerinde genellikle basit bir tasarıma sahip olan babetlerin ön kısımları belli bir noktaya kadar kapalıdır. Ve çoğunlukla ekstra bir bağlama ihtiyacı olmaz.
 • Rahat olmaları adına yapılırken yumuşak ve ortopedik malzemeler kullanılmaktadır.

Kadın Babet Ayakkabı Modelleri

Kadın babet modellerinin sahip oldukları çeşitleri şu şekilde açıklamak mümkün:

 • Bilekten bağlamalı babet modelleri, şık ve zarif görüntüsüyle oldukça kibar olmaktadırlar. Bu babetlerde tercih edilen kumaşlardan biri de süettir. Bu kumaş babetleri olduğundan daha resmi ve uyumlu göstermektedir.
 • Espadril ayakkabı denen doğal liflerden yapılan babetler rahatlıkları ile ön plana çıkmaktadırlar. Sevilen markaların birçoğu tarafından oldukça fazla üretilen ve farklı tasarımları olan bir babet modellidir.
 • Babetlerin kullanılan yerlere özel olarak üretilen tasarımları da mevcuttur. Bunlara en iyi örnek ise düğünlerde gelinlerin sürekli olarak topuklu ayakkabı giymekten yorulduklarında giydikleri babetler verilebilir.

Ayrıca anne adaylarının da topukları olan ayakkabılarından uzak durmaları gerektiğinden hamilelik boyunca rahat ve yumuşak olan modelleri kolaylıkla seçilebilir.

 • Daha şık olunması gereken ortamlarda şık olan modelleri de mevcuttur. Bu modeller farklı bağlama biçimlerinde ve gösterişli görünüşlerinin yanında ayrıca parlak yapılı malzemelerden yapılmaktadır.

Babet Ayakkabılar Seçilirken ve Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Babet ayakkabılar tercih edilirken dikkat edilmesi gereken pek çok nokta mevcuttur. Bu noktalardan bazıları sağlık açısından önem arz ettiği için ekstra önem gerektirmektedir. Bu noktalar şöyledir:

 • İlk olarak seçerken yapıldığı maddenin yumuşak ve ayak şekline uygun olmasına dikkat edilmeli. Yapıldığı malzeme eğer fazla sert ve şekil olarak uyumlu değil ise geçici veya kalıcı sağlık sorunlarına, kullanımda rahatsızlıklara yol açabilir.
 • İkinci olarak babet seçilirken alınacak babetlerin kişinin tarzına ve kombinlerine uygun olanlarını seçilmesine özen gösterilmeli.
 • Kullanım konusunda da dikkat edilmesi gereken pek çok nokta var bu noktalardan ilki babetlerin uzun süreli ve sürekli olarak giyilmesinin kişide sağlık sorunlarına yol açacağından önerilmemesidir. Uzun süre babet giyildiğinde topuklara çok yük bineceğinden topuklarda sorunlara yol açabilir. Ayrıca sürekli olarak tercih edildiğinde sadece basit ağrılarla kalmadan daha kalıcı sorunlara yol açabilmektedir.
 • Ortopedik yapılı olan babet seçimine dikkat edilmeli çünkü ortopedik yapılı olan babetler ayaklara binen yükün dağılmasına yarar ve böylece sağlık sorunlarına karşılaşma olasılığı düşer.
 • Babetler kullanıldığında kişiye sportif, şık ve rahat bir kullanım deneyimi sunduğundan tercih edilmesi kişinin yararına olacaktır. Fakat alınan babetlerin kullanıma uygun yapıda olmasının garantisi pek yoktur. Bunun tek yolu kaliteli olan markaların seçilmesi ile olmaktadır. Kaliteli ve güvenilir markalar ürün kullanıcılarını düşünen tasarımlar sunmaktadır.

Kadınların pek çok açıdan yararına olan babetler ve başka pek çok ürünün rahatlıkla bulunabileceği Deri Kabusu hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR