Kadın Sandalet

Yaz aylarında en çok tercih edilen ayakkabı modelleri sandaletlerdir. Sandaletler yazın getirdiği rahatlığı e iyi şekilde yaşanmasını sağlar. Sandaletler yazın günlük hayata kullanıldığı gibi topuklu ve şık modellerini yazın özel bir yerde giymek de mümkün. Elbette ki sandaletlerin en temel kullanım amacı olan plajda ya da havuz kenarında giymek için de vazgeçilemez bir parçadır.

Kadınlar için olan sandalet modelleri pek çok farklı tasarımla dikkat çekmektedir. Markalar bu konuda oldukça fazla ürün sunmaktadır. En sevilen markaların en şık ve güzel modellerini Deri Kabusu web sitesinde ve mağazalarında bulmak mümkün.

Kadın Sandalet Özellikleri

Kadın sandaletlerin farklı tasarımlara sahip olduklarından tek tek her özelliği belirmek pek mümkün olmasa da genel olan özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Sandaletler yaz aylarında kullanıldıkları için açık bir tasarıma sahiptirler.
 • Açık tasarımdan kasıt tek veya çift bantlar ile ayağın yere temasını engellemek.
 • Rahat kullanım sunması adına da sandaletler sert olmayan yumuşak ve rahat malzemelerden yapılmaktadır.
 • Sandaletler ayrıca pek çok tasarı ile fazlası ile kullanım alanına sahiptir.

Kadın Sandalet Modelleri

Kadın sandaletleri çeşitlilikleri topukların olup olmasına, bantlı, bağlamalı, cırt cırtlı veya parmak arası olup oflamasına göre şekillendirmektedir. Bu modelleri şöyle açıklamak mümkün:

 • Parmak arası sandaletler, kullanım olarak daha rahat bir olanak sağladığından neredeyse her yede kullanımı için ayrı tasarımları olan modelleri vardır. Topuklu olarak çok da tercih edilmeseler de detayları olan süslü modelleri oldukça şık olmaktadırlar.
 • Topuklu olan sandaletler tatillerde şık bir yere gidildiğinde kolaylıkla tercih edilebilir bir çeşittir. Farklı bağlama şekillere sahip tasarımları da vardır. Bazı modeller bağlamalı bazıları ise bantlı olmaktadır. Şık ortamlar için bu ikisi tercih edilirken cırt cırtlı olan modelleri de yok değildir. Pek çok tasarımı ile her kesimden kadına hitap etmektedir.
 • Bağlamalı olan modelleri sandaletlerin ayaktan çıkmasını engellemek için kullanılan bağlama parçaları aynı zamanda tasarımın bir parçası olduğundan oldukça farklı bir hava katmaktadır. Topuklu veya düz taban modelleri bulunmaktadır. Şık ve günlük kullanıma uygundur.
 • Bantlı olan modellerde bağlamalı olan modellerdeki gibi ayaklardan çıkmaması için sandaletleri tutmaktadır. Bantlı modellere topuklu ve topuksuz modelleri vardır. Bu sandalet modellerini farklı pek çok tasarımı bulunmaktadır. Ve her yerde giyilmeye uygun olması ile doğru bir tercih olabilmektedir.
 • Topuksuz olan modelleri genellikle rahat olmalarında dolayı oldukça çok tercih edilmektedir. Plajda veya günlük kullanımda oldukça çok rahat bir modeller. Çok rahat olmalarının yanında ayrı şık olan tasarımları da mevcuttur.
 • Ayrıca şıklığın ön planda olduğu topuklu ve topuksuz modellerde oldukça çok kullanılmakta. Yaz aylarında gidilen konserler, partiler, geziler için uygun olan tasarımlarını bulmak çok kolay.

Kadın Sandalet Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar kendilerine en uygun ve rahat sandaletleri seçmek için aşağıdaki noktalara dikkat etmelidir. Bu noktalar şu şekildedir:

 •  Seçilen sandaletlerin ayağa tam oturması önemli daha küçük veya daha büyük olan sandaletler kişi için oldukça rahatsız olabilmektedir. Ayrıca ayağa zarar da verebilir.
 • Hangi tür sandalet ile daha rahat olduğunuzu seçmelisiniz. Sandaletin yumuşak, sert, afifi yüksek veya düz tabanlı olup olmamasına bakılmalı.
 • Eğer şık bir model isteniyor ise bunun kişiyi rahatsız etmemesi önemli. Seçimlere dikkat edilmeli.
 • Hangi amaçla kullanılacağı da oldukça önemlidir.

En şık sandalet modellerini hiç zorlanmadan ve kalitesinden emin olarak Deri Kabusu web sitesi veya mağazalarında bulmak mümkün.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR