ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Erkek Kemer

Erkekler kemer kullanımına oldukça fazla dikkat etmektedirler bunun sebebi yalnızca kullanım amacı olan pantolonları tutmak değil ayrıca kombin tamamlayıcı olması da sebep olarak gösterilebilir. Kemerler erkekler için oldukça önemli bir kombin tamamlayıcısı görevini üstlenmektedir ayrıca kişilikleri yansıtan kemer modelleri ile de şıklık için oldukça önemli bir araçtır. Bu ihtiyaca uygun olarak üretim yapan pek çok marka var bu markalardan

Erkek Kemer Modelleri

Erkekler için üretilen kemer çeşitleri kullanılan yere göre uygun olarak şekillenmektedirler. Ortamın resmi olup olmaması, gidilen yerin konsepti ve gidilen yerde olan olayın veya organizasyonu oldukça önemlidir ve kemer modelleri seçilirken mutlaka dikkat edilmesi gereken konulardandırlar.

  • Resmi ortamlarda örneğin iş yerinde takım elbise veya benzeri pantolonlarında kullanılması gereken kemer tipi deri olan kemer modelleridir. Bu modeller farklı renk ve toka büyüklüklerine sahip olmalarıyla da giyilen pantolon modelline ve rengine göre tercih edilme olanağı sağlamaktadır.

Resmi ortamlarda kullanılan deri kemer modelleri tercih edenlerin tercih ettiği bir diğer model ise daha uygun fiyatlı olan suni derili olan kemer modelleridir. Bu modellerde deri modellerinde olduğu gibi daha resmi olan ortamlarda kullanıma uygun olarak tasarlanan toka ve yüzey özelliklerine sahiptirler.

Kumaş pantolonlarla uyumlu olan hakiki deri kemer modellerinin renk seçenekleri oldukça çoktur. Kullanılan deri ise genellikle büyükbaş hayvanları derileri olmakla birlikte timsah gibi başka hayvanların da derileri kullanılabilmektedir.

  • Erkek kemer modellerinden bazılarının yapı malzemesi deri olmamaktadır. Bunlar çok sık kullanan günlük pantolon ve kot pantolon üzerinde kullanılan modellerdir. Bu modellerin yapı malzemeleri oldukça çeşitli olabilmektedir. Bu yapı malzemeler ser kumaşlar olmaktadır veya daha plastik içerikli maddeler olabilmektedir.
  • Erkek kemerlerinin aksesuarları tokalardır. Kemer tokaları kemer kullanımı başladığı tarihten beri oldukça önemli bir yere sahip olmuştur. Kemer tokaları şekil ve büyüklük olarak oldukça geniş bir yelpazede seçenek sunmaktadır.

Büyük olan kemer tokaları daha gösterişli olduklarından resmi ortamlar için çok uygun olmazlar. Bu büyük tokalar daha çok parti benzeri ortamlar için uygun olmaktadır. Büyük olmaların yanında ayrıca farklı şekillere de sahiptirler. Bu şekiller kafataslarından çiçeklere pek çok seçeneğe sahiptirler.

Küçük kemer tokaları çok küçük olmamak koşulunu taşıyanlar klasik deri kemerlerin vazgeçilmezleridir. Bu kemer tokaları klasik şekle sahiptirler ve kemer renkleri tonunda metal renge sahiptirler. Gösterişsiz ve kemere uyum sağlanmasına özen gösterilir.

Kullanılan küçük tokalı kemerlerde farklı şekil amaçlı doğan bir modelledir. Farklı renk ve şekil seçeneklerine sahiptirler. Kişinin zevkine ve tarzına uygun olarak neredeyse her tasarımda bir model bulmak mümkün.

Erkek Kemer Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kemer seçimi aksesuar olarak kullanılan erkekler için oldukça önemli bir parçadır bu yüzden kemer seçerken kullanıcının bu konuda oldukça dikkat etmesi önemlidir. Kişinin kendine uygun olan ve kaliteli bir kemer için dikkat etmesi gerekenleri şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Öncellikle nereden alındığına ve markasına dikkat edilmeli. Kemerin kaliteli olması için de Deri Kabusu web sitesini ziyaret etmek yeterli.
  • Vücut tipine uygun olan kemeri seçmekte oldukça önemli. Vücut tipine uygun toka büyüklüğü ve şekli kombin tamamlayıcı olurken aksi olunca oldukça şık olmayan bir durum olabilmektedir.

Kişinin boy uzunluğuna da dikkat edilmeli. Kısa boylu insanlar çok kalın kemerler takmaması daha iyi olabilir. Orta kalınlıkta tercih edilen kemerler kişiler için çok iyi olabilmektedir.

  • En önemli nokta da kişinin zevkine ve tarzını yansıtan bir seçim yapmasıdır. Böylece içe sinen bir tercih yapılmış olur.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR