ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kadın Bel ve Çapraz Çanta

Kadınlar gün içinde oldukça fazla eşyaya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu ihtiyaçtan dolayı kadınlar günlük hayatlarında en ufak yere giderken çantalarını yanlarından ayırmamaktadırlar. Bu çantalar farklı tarz ve modellerde olabilmektedir. Kadınlar bu tarzların neredeyse hepsini kullanmakta. Ama bu çanta modelli seçimini yaparken dikkat ettikleri ilk nokta modanın o çanta modelli için söyledikleridir.

Kadınlar çantalarını modaya uygun olmasını tercih eder bu yüzden son dönemlerde oldukça popüler olan Bel çantaları veya çapraz çantaları oldukça çok tercih etmektedirler.

Bu son modaya uygun bel ve çapraz çantaların bulmak için kadın ve erkek giyim, ayakkabı, çanta için en uygun başvurulacak yer olan Deri Kabusu mağazalarında bulmak mümkün.

Kadın Bel Çapraz Çanta Özellikleri

  • Kadın bel çantaları pek çok farklı özelliğe sahip olabilmektedir. Bu özelliklerden en öne çıkanı tabiki de bele takılabildiği gibi ayrıca kol kısmında yapılan ayarlamalarla hem çapraz olarak ön kısma gelecek şekilde kullanılabildiği gibi hem de sırt çantası gibi çapraz olarak sırta da atma imkanı vardır. Bu yüzden oldukça kullanışlı olabilmektedir.
  • Kadınlar veya erkekler fark etmez çantalar günlük hayatta kullanılırken bazen hareketleri kısıtlar bezen de hareketleri engel olabilmektedir. Diğer çantaların aksine elde tutulmadığı veya uzun kolu ile omza atılmadığı için hareketleri kısıtlamaz.
  • Tek kol veya elde olmadığından ağırlık yapmadan taşınma imkanı veriri.
  • Modellerin çoğu sahip oldukları bölmeler ile oldukça kullanışlıdır.
  • Spor tarzında giyinen kadınlar için tercih listelerinde yer alsalar da ayrıca sahip oldukları modellerle zarif ve şık modelleri ile daha resmi ve gösterişli yerler için de uygun olmaktadır.

Kadın Bel ve Çapraz Çanta Modelleri

Kadın bel ve çapraz çanta modelleri kullanılan kumaş yapısı ve ağız kapama şekline göre farklılık göstermektedir. Bu modelleri şu şekilde açıklama imkanı vardır:

  • Kullanılan kumaştan kasıt genellikle klasik çanta kumaşalar olan polyester kumaşlarıdır. Bu polyester kumaşlardan başka ayrıca deri olan çantaları da bulmak mümkün. Bu çantalarda kullanılan kumaşların dayanıklı ve şık durması oldukça önemli.

Deri olan çantalar çok tercih edilmekte. Bu deri çantalar hakiki veya suni deri olarak farklı iki maddeden üretilmektedir.

  • Kullanım şekline uygun olması için bel çantaları farklı kullanımı olan çapraz çantalar oldukça çok kullanılmaktadır. Temelde iki model arasında fark yoktur. Sadece kullanım şekilleri modellere yön vermektedir.
  • Kullanılan ağız kapama yöntemi de çantalarda model olarak farklılık yaratmaktadır. Bazı modeller Fermuarlı olurken bazı çantalar toka ile kapatılmaktadır.
  • Kadın bel ve çapraz çantaların modellerini oluşturan bir diğer nokta ise çantanın kolunun yapıldığı malzeme sayılabilir. Çantaları çoğu çantanın saklama alanı ile aynı maddeden yapılsa da bazen tasarımlara uygun olarak zincirli veya daha farklı malzemeler de kullanılmaktadır.

Kadın Bel ve Çapraz Çanta Kullanımı

Kadın bel ve çapraz çantaları genellikle günlük kullanımda oldukça uygun bir tercih olmaktadır. Sırta veya bele bağlamak yerine ön kısma çapraz olarak kullanmak avantajlı olabilmektedir. Çünkü sadece istendiği zam eşya çıkarmadaki kolaylıktan değil ayrıca güvenlik açısından da oldukça iyi bir takma şekli olmaktadır.

Deri olan ve az bölmeleri olan modeller daha şık ortamlar için veya özen gösterilen bir gün için oldukça şık ve zarif bir karar olacaktır. Ayrıca kullanılan çantayı ön çapraz takmak bele takmaktan daha iyi bir hava verecektir.

Kullanımında eğer yapım malzemesi deri ise dikkat edilmesi önemli derilerin kendilerine özel kullanım şekilleri oluğunu ve ihmal edilmemeleri gerektiğini bilmek iyi olacaktır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR